قانون "مالیات بر ارزش افزوده" اصلاح می‌شود

  • ۳۴۳

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ تغییراتی در قانون مالیات بر ارزش افزوده جهت حمایت از تولید داخلی انجام شده و اصلاحیه آن به‌زودی برای رأی‌گیری وارد صحن علنی مجلس می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اصلاحیه مذکور بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان داخلی را برطرف می‌کند افزود:‌ درگیر کردن تولیدکنندگان برای پرداخت مالیات به‌هیچ عنوان صحیح نیست و اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز در همین راستا انجام شده است.

شکری معضل قاچاق کالا را از مشکلات اساسی کشور عنوان کرد و ابراز داشت:‌ عمل زشت این رانت‌خواران و مفسدان اقتصادی در ازای تأمین ثروتی هنگفت برای آن‌ها،‌ آسیب‌ها و ضربات بسیار جبران‌ناپذیری را به بدنه تولید ملی کشور،‌ اشتغال جوانان و نظام وارد کرده است.

نماینده تالش،‌ رضوانشهر و ماسال در مجلس به پشتوانه‌های داخلی قاچاقچیان کالا اشاره کرد و بیان داشت: چنین افرادی قبل از اینکه میلیاردها تومان پول خود را صرف خرید اجناس قاچاقی از خارج کشور کنند روزنه و راه‌های ورود آن به داخل کشور را توسط برخی افراد نفوذی فراهم کرده‌اند.

وی به موضوع کشف 618 کانتینر حامل البسه مبتذل و قاچاقی اشاره کرد و افزود‌:‌ وقوع چنین حوادث عجیبی در واقع یک فاجعه بزرگ برای کشور محسوب می‌شود و مسئولان ذیربط باید برای ریشه‌کنی چنین آفت‌های مخربی اقدامات جدی و اساسی انجام دهند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تخلفات انجام گرفته در گمرکات کشور و کم‌اظهاری نیز با حمایت عوامل داخلی است عنوان کرد:‌ بسیاری از قاچاقچیان با پشتوانه عوامل نفوذی و خائن خود کالاهایشان را به صورت غیرقانونی و بدون ثبت دقیق مشخصات کامل آن در گمرک وارد بازار داخلی می‌کنند.

 

در شبکه های اجتماعی

تماس با ما

برای ارتباط با ما می توانید از راه های زیر استفاده نمایید:

  • تلفن ثابت: 45-33550344
  • موبایل: 09124525921
  • آدرس: پارک علم و فناوری استان قم-ساختمان شماره9-واحد212