اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده برای حمایت تولیدملی روز میز کمیسیون اقتصادی مجلس

  • ۲۶۷

عضو کمیسیون اقتصادی گفت: یکی از قوانینی که امسال در راستای حمایت کالای ایرانی در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار دارد، اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده است.

احمد انارکی محمدی عضو کمیسیون اقتصادی در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان درباره میزان تحقق شعار سال و اقدامات مجلس برای حمایت از کالای ایرانی، اظهار کرد: مهمترین وظیفه مجلس شورای اسلامی در این حیطه آن است که قوانین جامعی را تصویب و بر نحوه اجرای آنها نظارت کند.

وی با بیان اینکه مجلس علاوه بر امسال، در سال های گذشته هم اقدامات خوبی را در راستای حمایت از اقتصاد ملی و کالای ایرانی انجام داده است، ادامه داد: برای مثال می توان به قوانین بهبود فضای کسب و کار مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی با تاکید بر اینکه شعار سال مستلزم اجرای این قوانین است نه آنکه صرفا این قوانین مورد تصویب قرار گیرند، تصریح کرد: یکی دیگر از موارد بسیار مهم در زمینه حمایت از کالای ایرانی، اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده است که زمانی که این قانون اجرا شد، قرار بر این بود که بخش مصرف هم هدف گذاری شود اما به دلیل انکه برای اجرای این قانون زیرساخت های لازم فراهم نبود، فشارهای زیادی به بخش تولید وارد شد.

انارکی محمدی تاکید کرد : بر این اساس یکی از قوانینی که امسال در راستای حمایت کالای ایرانی در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس بود، اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده است و به دنبال آن هستیم که از طریق اصلاح این قانون بخشی از هزینه های تولید کاهش یابد.

عضو کمیسیون اقتصادی خاطرنشان کرد: همچنین قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار دارد که پس از انجام اصلاحاتی در این قانون هم آن را به صحن علنی ارائه می کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خدمات تخصصی

مفتخریم با ارائه خدمات تخصصی حسابداری و مالیاتی هم راه شما در موفقیت کسب و کارتان هستیم

برون سپاری خدمات تخصصی حسابداری

حسابداری قلب تپنده و مغز متفکر هر کسب و کار می باشد. سیستم حسابداری با جمع آوری، ثبت و طبق بندی درست و صحیح اطلاعات مالی هر کسب و کار ،بستر تهیه و ارائه گزارشات مورد نیاز جهت تصمیم گیری های صحیح مدیریت را ارائه میدهد. لذا همواره داشتن یک سیستم حسابداری کارآمد از دغدغه های اصلی مدیران کسب و کارها می باشد. از طرفی استخدام و بکارگیری نیروی متخصص در این زمینه هزینه بالایی را برای کسب و کارها به همراه دارد. موسسه امین مفید با بهره گیری از یک تیم متخصص و مجرب و ارائه خدمات تخصصی حسابداری، یک راهکار مناسب و بهینه برای استفاده از خدمات تخصصی با قیمت مناسب می باشد. با ما در تماس باشید..... سرویس1
نظرات یکی از مشریان خود را درباره ی خدمت یا محصولی که از شما دریافت کرده است در اینجا درج نمایید. نظرات یکی از مشریان خود را درباره ی خدمت یا محصولی که از شما دریافت کرده است در اینجا درج نمایید. -نام مشتری-