تکالیف مالیاتی در خصوص قرارداد اجاره

  • ۲۶۹

سوال : ما یک شرکت خصوصی هستیم که اقدام به اجاره یک سوله از یک شخص نموده ایم می خواستم در خصوص تکالیف مالیاتی مربوطه راهنمایی بفرمایید.

پاسخ :

طبق ماده 53 قانون مالیات های مستقیم چون شما (مستاجر) شخص حقوقی می باشید مکلف به کسر مالیات اجاره و پرداخت ان به سازمان مالیاتی می باشید.

شما (مستاجر) می بایست در هر پرداخت اجاره، مبلغ مالیات اجاره را محاسبه و از اجاره پرداختی کسر و بنام مالک (موجر) به حساب سازمان امور مالیاتی واریز فرمایید.

با توجه به اینکه موجر شخص حقوقی می باشد نحوه محاسبه مالیات اجاره مه مستاجر مکلف به کسر و پرداخت آن تا حداکثر پایان ماه بعد می باشد به شرح زیر می باشد.

مبلغ اجاره پرداختی در هر مرحله × 75درصد = درآمد مشمول مالیات

درآمد مشمول مالیات تا سقف 500.000.000 ریال با نرخ 15درصد

از 500.000.001 ریال تا 1.000.000.000 ریال با نرخ 20درصد

بیشتر از 1.000.000.000 ریال با نرخ 25 درصد

 

 

خدمات تخصصی

مفتخریم با ارائه خدمات تخصصی حسابداری و مالیاتی هم راه شما در موفقیت کسب و کارتان هستیم

برون سپاری خدمات تخصصی حسابداری

حسابداری قلب تپنده و مغز متفکر هر کسب و کار می باشد. سیستم حسابداری با جمع آوری، ثبت و طبق بندی درست و صحیح اطلاعات مالی هر کسب و کار ،بستر تهیه و ارائه گزارشات مورد نیاز جهت تصمیم گیری های صحیح مدیریت را ارائه میدهد. لذا همواره داشتن یک سیستم حسابداری کارآمد از دغدغه های اصلی مدیران کسب و کارها می باشد. از طرفی استخدام و بکارگیری نیروی متخصص در این زمینه هزینه بالایی را برای کسب و کارها به همراه دارد. موسسه امین مفید با بهره گیری از یک تیم متخصص و مجرب و ارائه خدمات تخصصی حسابداری، یک راهکار مناسب و بهینه برای استفاده از خدمات تخصصی با قیمت مناسب می باشد. با ما در تماس باشید..... سرویس1
نظرات یکی از مشریان خود را درباره ی خدمت یا محصولی که از شما دریافت کرده است در اینجا درج نمایید. نظرات یکی از مشریان خود را درباره ی خدمت یا محصولی که از شما دریافت کرده است در اینجا درج نمایید. -نام مشتری-