شرکتی که در فاکتورهایش ارزش افزوده لحاظ نکرده است و ارزش افززوده ای نیز دریافت ننموده است ایا تکلیفی در خصوص ارزش افزوده دارد؟

  • ۳۵۰

با سلام 

در خصوص سوال شما،

1- دریافت یا عدم دریافت ارزش افزوده از مشتریان مبنای وجود یا عدم وجود تکالیف قانونی مالیات بر ارزش افزوده نمی شود بلکه اگر طبق فراخوان های سازمان امور مالیاتی شما مشمول ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده بوده اید می بایست نسبت به ثبت نام در سامانه ارزش افزوده اقدام نمایید.

2- اگر در هر دوره مالیاتی بر ارزش افزوده (هر فصل) فروش کالا یا اراده خدماتی داشته اید که جز معافیت های مالیات بر ارزش افزوده نبوده است می بایست ارزش افزوده آنرا بر مبنای قیمت فروش پس از تخفیفات دریافت نمایید و در پایان هر فصل در فرجه زمانی مربوطه( تا 15 روز بعد از هر فصل) نسب به ارسال اظهارنامه ارزش افزوده اقدام نمایید و در صورتی که  فروش مشمول ارزش افزوده شما ( چه ارزش افزوده آن را دریافت نموده باشید یا دریافت ننموده باشید) از خریدهای مشمول ارزش افزوده که ارزش افزوده آنرا پرداخت نموده اید ( اعتبار مالیات بر ارزش افزوده تان) بیشتر باشد نسبت به پرداخت الباقی ارزش افزوده خود اقدام نمایید. لذا عدم دریافت مالیات بر ارزش افزوده منجر به لغو تکالیف شما بابت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده و پرداخت مالیات مربوطه نمی گردد.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.

در شبکه های اجتماعی

تماس با ما

برای ارتباط با ما می توانید از راه های زیر استفاده نمایید:

  • تلفن ثابت: 32917493
  • موبایل: 09124525921
  • آدرس: قم ، 45متری صدوقی، روبروی شرکت مخابرات ، پلاک 429