شرکتی که در فاکتورهایش ارزش افزوده لحاظ نکرده است و ارزش افززوده ای نیز دریافت ننموده است ایا تکلیفی در خصوص ارزش افزوده دارد؟

  • ۴۲۶

با سلام 

در خصوص سوال شما،

1- دریافت یا عدم دریافت ارزش افزوده از مشتریان مبنای وجود یا عدم وجود تکالیف قانونی مالیات بر ارزش افزوده نمی شود بلکه اگر طبق فراخوان های سازمان امور مالیاتی شما مشمول ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده بوده اید می بایست نسبت به ثبت نام در سامانه ارزش افزوده اقدام نمایید.

2- اگر در هر دوره مالیاتی بر ارزش افزوده (هر فصل) فروش کالا یا اراده خدماتی داشته اید که جز معافیت های مالیات بر ارزش افزوده نبوده است می بایست ارزش افزوده آنرا بر مبنای قیمت فروش پس از تخفیفات دریافت نمایید و در پایان هر فصل در فرجه زمانی مربوطه( تا 15 روز بعد از هر فصل) نسب به ارسال اظهارنامه ارزش افزوده اقدام نمایید و در صورتی که  فروش مشمول ارزش افزوده شما ( چه ارزش افزوده آن را دریافت نموده باشید یا دریافت ننموده باشید) از خریدهای مشمول ارزش افزوده که ارزش افزوده آنرا پرداخت نموده اید ( اعتبار مالیات بر ارزش افزوده تان) بیشتر باشد نسبت به پرداخت الباقی ارزش افزوده خود اقدام نمایید. لذا عدم دریافت مالیات بر ارزش افزوده منجر به لغو تکالیف شما بابت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده و پرداخت مالیات مربوطه نمی گردد.

خدمات تخصصی

مفتخریم با ارائه خدمات تخصصی حسابداری و مالیاتی هم راه شما در موفقیت کسب و کارتان هستیم

برون سپاری خدمات تخصصی حسابداری

حسابداری قلب تپنده و مغز متفکر هر کسب و کار می باشد. سیستم حسابداری با جمع آوری، ثبت و طبق بندی درست و صحیح اطلاعات مالی هر کسب و کار ،بستر تهیه و ارائه گزارشات مورد نیاز جهت تصمیم گیری های صحیح مدیریت را ارائه میدهد. لذا همواره داشتن یک سیستم حسابداری کارآمد از دغدغه های اصلی مدیران کسب و کارها می باشد. از طرفی استخدام و بکارگیری نیروی متخصص در این زمینه هزینه بالایی را برای کسب و کارها به همراه دارد. موسسه امین مفید با بهره گیری از یک تیم متخصص و مجرب و ارائه خدمات تخصصی حسابداری، یک راهکار مناسب و بهینه برای استفاده از خدمات تخصصی با قیمت مناسب می باشد. با ما در تماس باشید..... سرویس1
نظرات یکی از مشریان خود را درباره ی خدمت یا محصولی که از شما دریافت کرده است در اینجا درج نمایید. نظرات یکی از مشریان خود را درباره ی خدمت یا محصولی که از شما دریافت کرده است در اینجا درج نمایید. -نام مشتری-