اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار توسط صندوق توسعه ملی برای صادرکنندگان

  • ۸۷۶

مجتبی خسروتاج - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، درباره‌ مصوبه اخیر هیات امنای صندوق توسعه ملی با حضور رییس جمهور که منجر به کاهش سود تسهیلات ریالی برای صادرکنندگان از محل منافع صندوق توسعه ملی تا ۱۱ درصد شد، اظهار کرد: رقمی نزدیک به ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به بانک‌های مختلف بازرگانی ارائه می‌شود تا به عنوان سرمایه در گردش در بخش صادرات مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: در گذشته و براساس مصوبات سود تسهیلات صادراتی در بخش کشاورزی ۱۴ درصد و برای بخش صنعت ۱۶ درصد در نظر گرفته شده بود.

رییس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به این‌که برخی صادرکنندگان نسبت به بالا بودن نرخ سود تسهیلات اعتراض داشتند، تصریح کرد: این مساله در جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی مطرح شده و تصمیم گرفتند تا این رقم را به ۱۱ درصد کاهش دهند.

به گفته خسروتاج، ۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی و از طریق بانک‌های مختلف به منظور سرمایه در گردش با سود ۱۱ درصد به بخش صادرات اختصاص یافته است تا صادرکنندگان شرایط بهتری داشته باشند.

چندی پیش بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی توسط دولت ابلاغ شد که منابع پیش‌بینی شده در این دستورالعمل شامل منابع صندوق توسعه ملی، منابع بانکی و منابع بودجه است که یکی از بندهای آن به منابع صندوق توسعه ملی اشاره شده است که تبصره دوم آن مربوط به سپرده‌گذاری مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال در یک دوره یک ساله با نرخ ۱۶ درصد برای بخش صنعت و ۱۴ درصد برای بخش کشاورزی و صنایع دانش‌بنیان از طریق بانک‌های عامل شامل بانک توسعه صادرات، بانک سپه، بانک صادرات، بانک کشاورزی و بانک صنعت، معدن و تجارت است.

حال با مصوبه اخیر هیات امنای صندوق توسعه ملی سود تسهیلات از محل این ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار با سود ۱۱ درصد برای صادرکنندگان در بخش‌های صنعت، کشاورزی و صنایع دانش‌بنیان تعلق می‌گیرد. همچنین هیات امنای صندوق توسعه ملی تصویب کرد که این نرخ سود برای مناطق محروم چهار درصد دیگر نیز کاهش و معادل هفت درصد تعیین شود.

خدمات تخصصی

مفتخریم با ارائه خدمات تخصصی حسابداری و مالیاتی هم راه شما در موفقیت کسب و کارتان هستیم

برون سپاری خدمات تخصصی حسابداری

حسابداری قلب تپنده و مغز متفکر هر کسب و کار می باشد. سیستم حسابداری با جمع آوری، ثبت و طبق بندی درست و صحیح اطلاعات مالی هر کسب و کار ،بستر تهیه و ارائه گزارشات مورد نیاز جهت تصمیم گیری های صحیح مدیریت را ارائه میدهد. لذا همواره داشتن یک سیستم حسابداری کارآمد از دغدغه های اصلی مدیران کسب و کارها می باشد. از طرفی استخدام و بکارگیری نیروی متخصص در این زمینه هزینه بالایی را برای کسب و کارها به همراه دارد. موسسه امین مفید با بهره گیری از یک تیم متخصص و مجرب و ارائه خدمات تخصصی حسابداری، یک راهکار مناسب و بهینه برای استفاده از خدمات تخصصی با قیمت مناسب می باشد. با ما در تماس باشید..... سرویس1
نظرات یکی از مشریان خود را درباره ی خدمت یا محصولی که از شما دریافت کرده است در اینجا درج نمایید. نظرات یکی از مشریان خود را درباره ی خدمت یا محصولی که از شما دریافت کرده است در اینجا درج نمایید. -نام مشتری-