طیب‌نیا: یک‌روزه‌ شدن تشریفات گمرکی صادرات

  • ۵۹۱

وزیر اقتصاد با اعلام افزایش ۵۰ درصدی کشفیات قاچاق در سال گذشته افزود: زمان انجام تشریفات گمرکی صادرات از ۷ روز به یکروز کاهش یافت.

علی طیب نیا با اعلام اینکه زمان انجام تشریفات گمرکی صادرات در دولت یازدهم از ۷ روز به یکروز رسید، گفت: گمرک در اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی رسما به عنوان سازمان برتر انتخاب شد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبنا، وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهارداشت: گمرک در اجرای پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی مطابق با اعلام ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی رسما به عنوان سازمان برتر انتخاب شده و پروژه استقرار گمرک الکترونیکی که از سیاست اولویت دار وزارت اقتصاد در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی بود، به طور کامل در گمرک اجرا شده است.

وزیر اقتصاد ادامه داد: طراحی و پیاده سازی سامانه جامع گمرک الکترونیک با هدف افزایش سرعت و کاهش هزینه و افزایش دقت، ایجاد دروازه مشترک گمرکی، ارتباط الکترونیک با ۲۲ سازمان و ارائه آمار گمرک به صورت روزانه از دیگر اقدامات سازمان گمرک است.

طیب نیا گفت: نتیجه اقدامات مذکور براین اساس است که زمان ترخیص واردات از ۲۶ روز به ۴ روز کاهش یافت و زمان ترخیص صادرات از ۷ روز به یکروز کاهش یافته و رتبه ایران ۲۳ پله ارتقا یافته و همچنین در شاخص اداری فساد اقتصادی با ۵ پله بهبود روبرو شده، کشفیات قاچاق در سال ۹۵ با افزایش ۵۰ درصدی روبرو شده و اقدامات دیگری در اینباره صورت گرفته است.

وی افزود: میزان قاچاق کالا از ۲۵ میلیارد دلار در سال ۹۲ به حدود ۱۵ میلیارد دلار در سال ۹۴ و ۱۲ تا ۱۳ میلیارد دلار در سال ۹۵ کاهش یافته است. در سال ۹۳ میزان حقوق ورودی ۷۰۰۰ میلیارد تومان وصول شده و در سال ۹۵ به ۱۸ هزار میلیارد تومان وصولی رسیده در حالی که واردات کاهش یافته است.

در شبکه های اجتماعی

تماس با ما

برای ارتباط با ما می توانید از راه های زیر استفاده نمایید:

  • تلفن ثابت: 45-33550344
  • موبایل: 09124525921
  • آدرس: پارک علم و فناوری استان قم-ساختمان شماره9-واحد212